Ասկերանի շրջանում արկը պայթել է շինության բակում և պատճառել գույքային վնաս. Արցախի դատախազություն (լուսանկարներ)
Վերջին օրերին արցախա-ադրբեջանական շփման գծի տարբեր հատվածներում Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակոցներ են արձակվել Արցախի Ասկերանի շրջանի Խրամորթ, Փառուխ և Խնապատ համայնքների ուղղությամբ: Այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Արցախի դատախազությունը:
Արցախի Հանրապետության իրավապահ մարմինները շարունակում են արցախահայությանն ուղղված հանցավոր արարքների փաստագրման և ապացույցների ամրագրման գործընթացը:
Ապացույցների հավաքագրման ընթացքում հերթական դեպքն արձանագրվել է Ասկերանի շրջանի Փառուխ համայնքում, 60 մմ տրամաչափի ականանետից արձակված արկը պայթել էր համայնքին պատկանող շինության բակում և պատճառել գույքային վնաս:

Правоохранительные органы Республики Арцах продолжают изучать последствия обстрела общин Аскеранского района Азербайджаном в последние дни
Правоохранительные органы Республики Арцах продолжают изучать последствия обстрела общин Аскеранского района Азербайджаном в последние дни.
Как уже сообщалось, в последние дни на различных участках арцахо-азербайджанской границы ВС Азербайджана обстреливали из огнестрельного оружия различного калибра общины Храморт, Парух и Хнапат Аскеранского района.
Правоохранительные органы Республики Арцах продолжают фиксировать факты и доказательства преступных действий Азербайджана против арцахских армян. В ходе сбора фактов очередной случай был зафиксирован в общине Парух Аскеранского района, где снаряд, выпущенный из 60мм миномета, взорвался во дворе общинного здания и причинил материальный ущерб.