Աշխարհի հայությունը ոտքի է կանգնել թուրք-ադրբեջանական ագրեսիայի դեմ. ցույցեր աշխարհի տարբեր քաղաքներում (լուսանկարներ)
Այս օրերին աշխարհի հայությունը ցույց է տալիս համախմբվածության ուժը։ Այս շարժումը պետք է գրավիչ դարձնել նաեւ այլ ազգերի ներկայացուցիչների համար՝ ովքեր դեմ են բռնությանը, կոռուպցիային, ահաբեկչությանը եւ ձգտում են արդարության, ազատության եւ սիրո հաղթանակին, գրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ լուսանկարներ հրապարակելով։
«Արցախը պետք է դառնա համաշխարհային արդարության խորհրդանիշ։
Աշխարհը պետք է ճանաչի Արցախի ինքնորոշման իրավունքը։ Եթե դա չեն անում կառավարություններն ու խորհրդարանները, դա կարող են անել ժողովուրդները, անհատները, կազմակերպությունները:
Սա պետք է դառնա այդպիսի անհատներին, ժողովուրդներին, կազմակերպություններին միավորող համաշխարհային շարժում»,- մասնավորապես ասվում է վարչապետի գրառման մեջ։

Армяне мира восстали против турецко-азербайджанской агрессии - демонстрации в разных городах мира: Мир должен признать право Арцаха на самоопределение
В эти дни армяне мира показывают силу сплоченности. Это движение должно стать «заразительным» и для представителей других наций, которые выступают против насилия, коррупции, терроризма и стремятся к победе справедливости, свободы и любви, написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
"Арцах должен стать символом мировой справедливости.
Мир должен признать право Арцаха на самоопределение. Если этого не делают правительства и парламенты, то это могут сделать народы, частные лица, организации.
Это должно стать мировым движением, объединяющим людей, народы, организации»,- в частности, говорится в записи премьер-министра.