Արցախում վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքներն ավարտված են
Վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքներն ավարտված են։ Այս մասին ասված է Արցախի տեղեկատվական շտաբի հայտարարությունում։
«Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ, հաշվի առնելով գազատարի՝ 10 օր շարունակ չգործելու հանգամանքը, այժմ իրականացվում են տեխնիկական բնույթի մի շարք աշխատանքներ գազի պատշաճ և անխափան փոխադրումն ու մատուցումը բաշխիչ ցանցերին ապահովելու ուղղությամբ։
Նշված աշխատանքներն ավարտելուց հետո գազամատակարարումը կվերականգնվի։
Կրկին հորդորում ենք բոլոր բաժանորդներին պահպանել զգոնություն, որպեսզի գազամատակարարման վերականգնման պահին գազի արտահոսք ու արտակարգ պատահար տեղի չունենա»,- նշված է հայտարարությունում:
Մարտի 8-ից ի վեր ՀՀ կառավարության ու ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ իրականացվող բանակցությունների շնորհիվ՝ ադրբեջանական կողմն Մարտի 16-ին սկսել էր վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքները:
Մի քանի օր Արցախի ողջ բնակչությունը զրկված էր գազամատակարարումից, ադրբեջանական կողմը թույլ չէր տալիս, որ մասնագետները մոտենան Հայաստանից դեպի Արցախ եկող միակ գազատարի վնասված հատվածին՝ վերականգնողական աշխատանքների իրականացնելու համար։

Ремонтные работы на поврежденном газопроводе завершены։ Заявление Информационного штаба Республики Арцах
Заявление Информационного штаба Республики Арцах: «Ремонтные работы на поврежденном газопроводе завершены. Вместе с тем, сообщаем, что с учетом того, что газопровод не работает уже 10 дней, проводится ряд технических работ по обеспечению надлежащей и бесперебойной транспортировки и подачи газа к распределительным сетям.
После завершения указанных работ подача газа будет восстановлена.
Еще раз призываем всех потребителей быть бдительными, чтобы не было утечки газа или аварийных ситуаций во время восстановления газоснабжения».