Արցախում հունիսի 29-ից հուլիսի 5-ը գազամատակարարումը դադարեցվելու է
Արցախի Հանրապետության տարածք մտնող մայրուղային բարձր ճնշման գազատար խողովակի վրա տեխնիկական աշխատանքներով պայմանավորված՝ հունիսի 29-ից մինչև հուլիսի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետության ողջ տարածքում դադարեցվելու է գազամատակարարումը։
Այս մասին հայտնում են «Արցախգազ» ՓԲ ընկերությունից և ավելացնում, որ այդ առթիվ հայցում են բաժանորդների ներողամտությունը և հորդորում համապատասխանաբար պլանավորել գազասպառումը՝ պահպանելով անվտանգության բոլոր կանոնները։
Աղբյուրի փոխանցմամբ՝ աշխատանքների ավարտի և գազամատակարարման վերականգնման մասին հանրությունը լրացուցիչ կտեղեկացվի։

С 29 июня газоснабжение на всей территории Республики Арцах будет приостановлено
В связи с проведением технических работ на магистральном газопроводе высокого давления, входящем на территорию Республики Арцах, с 29 июня по 5 июля 2022 года газоснабжение на всей территории республики будет приостановлено.
Об этом сообщили в ЗАО «Арцахгаз», добавляя, что в связи с этим ЗАО «Арцахгаз» приносит извинения своим абонентам за причиненные неудобства и просит их надлежащим образом планировать потребление газа, соблюдая при этом все правила безопасности.
По словам источника, об окончании работ и восстановлении газоснабжения общественность будет дополнительно проинформирована.