Արցախից ՀՀ տեղափոխվելու ցանկություն ունեցող բոլոր քաղաքացիները կունենան այդ հնարավորությունը․ Շտաբ
Տեղեկացնում ենք, որ Արցախից ՀՀ տեղափոխվելու ցանկություն ունեցող բոլոր քաղաքացիները կունենան այդ հնարավորությունը: Այս մասին հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից։
«Ձեռք բերված պայմանավորվածության համաձայն՝ տեղափոխվելու համար սահմանված ժամկետներ չկան, և ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք՝ առաջնահերթորեն ՀՀ են տեղափոխվում ռազմական գործողությունների հետևանքով տարհանված, անօթևան մնացած և ցանր կացության մեջ հայտնված ու ՀՀ տեղափոխվել ցանկացող քաղաքացիները:
Արցախի իշխանությունները շարունակելու են մնալ տեղերում և պետական կառավարում իրականացնել այնքան ժամանակ, մինչև ամբողջությամբ չապահովեն ՀՀ ուղևորվելու ցանկություն ունեցող քաղաքացիների տեղափոխման գործընթացը:
Ստեփանակերտ-Գորիս մայրուղու ծանրաբեռնված վիճակի ու խցանումների պատճառով ներկայում հնարավոր չէ կազմակերպել ծանր ու ծայրահեղ ծանր վիրավորների տեղափոխում, անհրաժեշտ բժշկական պարագաների և հումանիտար բեռների ներմուծում:
Դրան զուգահեռ վառելիքի ստացման նպատակով քաղաքացիները մեծ խցանումներ են առաջացնում բենզալցակայանների մերձակա տարածքներում՝ կաթվածահար անելով քաղաքի երթևեկն ու բնականոն կենսագործունեությունը:
Հաշվի առնելով այս ամենը՝ խնդրում ենք առայժմ զերծ մնալ տեղափոխվելուց՝ դժբախտ պատահարներից խուսափելու և վիրավորների կյանքը փրկելու նպատակով:
Ստեղծված ծանր իրավիճակում կոչ ենք անում հատկապես պետական կառավարման համակարգի, առողջապահության ոլորտի և ուժային կառույցների աշխատակիցներին շարունակել կատարել մասնագիտական պարտքը՝ հանուն մեր հայրենակիցների անվտանգության ու առողջության:
ՀՀ տեղափոխվել ցանկացող քաղաքացիներին այսօր ժամը 14:00-ից Ստեփանակերտի թվով 5 բենզալցակայանում անվճար վառելիք կտրամադրվի:
Կոչ ենք անում զերծ մնալ բռնության, անկարգապահության դրսևորումներից, հավատարիմ մնալ արցախցիներին հատուկ օրինապաշտությանը»:

Информационный штаб Арцаха: Все желающие переехать из Арцаха в Армению граждане будут иметь такую возможность
Все желающие переехать из Арцаха в Армению граждане будут иметь такую возможность. Об этом говорится в сообщении Информационного штаба Арцаха.
В сообщении также говорится: «Согласно достигнутой договоренности, для переезда нет установленных сроков, и, как мы уже сообщали, в первую очередь в Армению переезжают граждане, эвакуированные в результате военных действий, оставшиеся без крова, оказавшиеся в тяжелом положении и желающие переехать в Армению. Власти Арцаха будут продолжать оставаться на местах и осуществлять государственное управление до тех пор, пока полностью не обеспечат процесс перевозки граждан, желающих отправиться в Армению.
Уважаемые соотечественники!
Из-за загруженности и пробок на трассе Степанакерт-Горис в настоящее время невозможно организовать перевозку тяжело раненых, доставку необходимых медицинских принадлежностей и гуманитарных грузов. Параллельно с этим граждане с целью получения топлива создают большие пробки на прилегающих к бензозаправочным станциям территориях, парализуя движение и нормальную жизнедеятельность города.
Учитывая все это, просим пока воздержаться от переезда, чтобы избежать несчастных случаев и спасти жизни раненых.
В сложившейся сложной ситуации мы призываем сотрудников системы государственного управления, сферы здравоохранения и силовых структур продолжать выполнять свой профессиональный долг во имя безопасности и здоровья наших соотечественников.
Уважаемые соотечественники!,
Гражданам, желающим переехать в Армению, сегодня с 14: 00 на 5 бензозаправочных станциях Степанакерта будет предоставлено бесплатно топливо.
Призываем воздержаться от проявлений насилия, недисциплинированности, оставаться верными присущей законопослушности», - говорится в сообщении.