Արցախից 9 բուժառու Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի  միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է Հայաստան
Արցախից 9 բուժառու Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել է Հայաստան
Այսօր՝ սեպտեմբերի 14-ին ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ից 9 բուժառու՝ ուղեկցողների հետ միասին, անհետաձգելի մասնագիտացված բժշկական օգնություն ստանալու համար, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի միջնորդությամբ և ուղեկցությամբ տեղափոխվել են ՀՀ մասնագիտացված բժշկական կենտրոններ։ Հայտնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը։
Նախատեսվում է օրվա ընթացքում ԿԽՄԿ-ի միջնորդությամբ Արցախ վերադարձնել 1 բուժառուի, ով ժամանակին պետական պատվերի շրջանակներում ուղեգրվել է ՀՀ բուժում ստանալու համար։
«Արևիկ» բուժմիավորումում այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 21 երեխա, 6-ը գտնվում է նորածնային և վերակենդանացման բաժանմունքում:
«Հանրապետական բժշկական կենտրոն» ՓԲԸ-ում ստացիոնար բուժում է ստանում 88 հիվանդ, 4 բուժառու գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, որից 3-ը ծայրահեղ ծանր վիճակում։

При посредничестве МККК 9 пациентов медучреждений Арцаха были перевезены в Армению
14 сентября 9 пациентов Республиканского медицинского центра Министерства здравоохранения Республики Арцах вместе с сопровождающими при посредничестве и сопровождении Международного комитета Красного Креста были перевезены в специализированные медицинские центры Республики Армения для получения неотложной специализированной медицинской помощи.
Օб этом сообщило Министерство здравоохранения Арцаха, подчеркнув, что в течение суток на автомобилях МККК в Арцах планируется возвратить 1 пациента, прошедшего лечение в Армении в рамках госзаказа.
На данный момент на стационарном лечении в Медицинском объединении «Аревик» находится 21 ребенок, 6 из них - в отделении неонатологии и реанимации.
Стационарное лечение в Республиканском медицинском центре получают 88 пациентов, 4 пациента находятся в отделении интенсивной терапии, 3 из них - в критическом состоянии.