Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Արցախի Հանրապետության  օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
Արցախի ՊԲ ստորաբաժանումները կրակ չեն բացել Արցախի Հանրապետության օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները մայիսի 28-ի երեկոյան կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Ասկերանի շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ, հերթական ապատեղեկատվությունն է:

Подразделения Армии обороны Арцаха не открыли огонь по азербайджанским позициям, расположенным на оккупированных территориях Республики Арцах։ Минобороны Арцаха
Опубликованное минобороны Азербайджана заявление о том, что подразделения Армии обороны якобы открыли огонь по азербайджанским позициям на оккупированных территориях Арцаха вечером 28-го мая, являются очередной дезинформацией.