Արցախի նախագահը Խաչիկ Ասրյանին պարգևատրել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով. պարգևատրվել են նաև «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի բոլոր անդամները
2020 թվականի սեպտեմբերի 29-ից մինչև հոկտեմբերի 29-ը «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատը, ջոկատի հրամանատար, պահեստազորի գնդապետ Խաչիկ Ասրյանի գլխավորությամբ, Արցախի Պաշտպանության Բանակի Մարտունի 2-րդ պաշտպանական շրջանի հրամանատարության ներքո՝ Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված արցախաադրբեջանական պատերազմի ժամանակ, մասնակցել է Արցախի Մարտունու շրջանի առաջնագծի պաշտպանությանը՝ բարձր կարգապահությամբ և մեծ պատասխանատվությամբ իրականացնելով մարտական գործողություններ, մարտական հերթապահություն և մարտական ծառայություն՝ անառիկ պահելով Արցախի Մարտունի, Ճարտար քաղաքաները և հարակից գյուղերը:
Սույն թվականի օգոստոսի 18-ին Երևան քաղաքում Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը Արցախի պետական պարգևներով պարգևատրել է «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի հրամանատար, պահեստազորի գնդապետ Խաչիկ Ասրյանին և ջոկատի բոլոր տղաներին:
Մասնավորապես՝ Արցախի նախագահը, Հայրենիքի պաշտպանության գործում ներդրած նշանակալի ավանդի՝ այդ թվում Հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտական գործողությունների ընթացքում ցուցաբերած բացառիկ քաջության ու արիության համար «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի հրամանատար, պահեստազորի գնդապետ Խաչիկ Մայիսի Ասրյանին պարգևատրել է «Մարտական Խաչ» 1-ին աստիճանի շքանշանով:
Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը «Արիության» և «Մարտական ծառայություն» մեդալներով է պարգևատրել «Հայոց Արծիվներ» կամավորական ջոկատի բոլոր 74 անդամներին:

Президент Арцаха наградил Хачика Асряна орденом «Боевого креста» 1-ой степени: награждены также все члены добровольческого отряда «Армянские Орлы»
С 29 сентября по 29 октября 2020 года добровольческий отряд «Армянские Орлы» во главе с командиром отряда полковником в запасе Хачиком Асряном, под командованием руководства Армии обороны Арцаха, обороны Мартунинского района – 2, во время развязанной Арцахо-азербайджанской войны, участвовал в передовой линии обороны Мартунинского района Арцаха: с высокой дисциплиной и с большой ответственностью вёл боевые действия, боевое дежурство и боевую службу, сохранив неприступность городов Мартуни, Чартар Арцаха и прилегающих сел.
18 августа 2021 года, в Ереване, президент Республики Арцаха Араик Арутюнян вручил Государственные награды Арцаха командиру отряда добровольцев «Армянские Орлы», полковнику запаса Хачику Асряну и всем ребятам отряда.
В частности, за значительный вклад в защиту Отечества, в том числе за проявленную исключительную храбрость и отвагу во время боевых действий в защиту Отечества, президент Арцаха наградил командира отряда «Армянские Орлы», полковника запаса Хачика Маисовича Асряна «Боевым крестом» 1-ой степени.
Президент Арцаха Араик Арутюнян наградил медалями за «Мужество» и за «Боевую службу» всех 74 членов добровольческого отряда «Армянские Орлы».