Արցախի նախագահը հակաճգնաժամային խորհրդի անդամների հետ քննարկել է շրջափակման հետևանքները
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է  նախագահին կից հակաճգնաժամային խորհրդի անդամներին՝ կառույցի ղեկավար Տիգրան Պետրոսյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են 2020 թվականի պատերազմի ու 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից շարունակվող շրջափակման հետևանքով Արցախում ստեղծված ռազմա-քաղաքական, սոցիալ- տնտեսական իրավիճակին առնչվող հարցեր:
Նախագահ Հարությունյանն իր խոսքում կարևորել է  պետական իշխանության և հանրային շրջանակների միջև համագործակցությունը ճգնաժամային իրավիճակների հաղթահարման նպատակով՝ համոզմունք հայտնելով, որ նորաստեղծ խորհուրդը դառնալու է այդ գործընթացի կարևոր օղակներից մեկը:

Президент Арцаха обсудил с членами антикризисного совета вопросы военно- политической ситуации
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял руководителя антикризисного совета при президенте Тиграна Петросяна и членов этой структуры.
Были обсуждены вопросы военно-политической и социально-экономической ситуации в Арцахе, создавшейся в результате войны 2020 года и блокады, продолжающейся с 12 декабря 2022 года.
Араик Арутюнян подчеркнул важность сотрудничества правительства с общественными кругами в преодолении кризисных ситуаций, выразив уверенность, что вновь созданный совет станет одним из важных звеньев этого процесса.