Արցախի նախագահն ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի պատվիրակությանը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 3-ին ընդունել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի (ՀԱՀ) պատվիրակությանը՝ հաստատության փոխնախագահ Աշոտ Ղազարյանի գլխավորությամբ:
ԻՆչպես հատնում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Արցախում կրթության զարգացմանը վերաբերող հարցեր: Այդ համատեքստում ընդգծվել է Հայաստանի ամերիկյան համալսարանի ներուժի արդյունավետ իրացման փոխադարձ պատրաստակամությունը:
Երկրի ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել ՀԱՀ ղեկավարությանը՝ Արցախի պետական համալսարանի նոր մասնաշենքի կառուցմանը, ինչպես նաև անհրաժեշտ կահույքի ու սարքավորումների ձեռքբերմանը մեծապես աջակցելու համար:

Президент Арутюнян принял делегацию Американского университета Армении
3 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял делегацию Американского университета Армении (АУА) во главе с вице-президентом Ашотом Газаряном.
По сообщению Главного информационного управления аппарата президента Республики Арцах, на встрече были обсуждены вопросы, касающиеся развития образования в Арцахе. В этом контексте была подтверждена обоюдная готовность к эффективному использованию потенциала Американского университета Армении.
Глава государства поблагодарил руководство АУА за весомое содействие реконструкции учебного корпуса Арцахского государственного университета, равно как и приобретению необходимой мебели и оборудования.