Արցախի նախագահն ընդգծել է երկրում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 17-ին ընդունել է Արցախի  Ազգային ժողովի «Միասնական հայրենիք» խմբակցության անդամներին:
Ինչպես հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են Արցախի ռազմաքաղաղաքական իրավիճակին, 2022 թվականի դեկտեմբերի 12-ից շարունակվող շրջափակման պայմաններում երկրում ծագած սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Հարությունյանը ներկայացրել է իրադրության հաղթահարման ուղղությամբ գործադիր իշխանության կողմից ձեռնարկվող քայլերը: Հատուկ անդրադարձ է եղել Նախագահի նախաձեռնությամբ Արցախի  Սահմանադրության փոփոխության հարցին: Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է ստեղծված բարդ պայմաններում ներքին կայունության պահպանման անհրաժեշտությունը և այդ հարցում խորհրդարանի ունեցած առանցքային դերակատարությունը:

Президент Арцаха принял членов фракции «Единая Родина» НС Республики Арцах
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян 17 февраля принял членов фракции «Единая Родина» НС Республики Арцах.
Как сообщили в главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, были обсуждены вопросы, касающиеся военно-политической ситуации и социально-экономических проблем, возникших в условиях блокады, которая продолжается с 12 декабря 2022 года.
Президент Арутюнян представил шаги по преодолению сложившейся обстановки, предпринимаемые исполнительной властью. Особое внимание было уделено вопросу изменения Конституции Республики Арцах по инициативе президента. Араик Арутюнян подчеркнул необходимость сохранения внутренней стабильности в сложившихся сложных условиях и ключевую роль парламента в данном вопросе.