Արցախի բուժհաստատություններում 5 բուժառու, այդ թվում՝ 1 երեխա, գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում. ԱՀ Առողջապահության նախարարություն
Արցախը Հայաստանին կապող միակ ճանապարհը Ադրբեջանի կողմից արգելափակելու պատճառով ԱՀ առողջապահության նախարարության ենթակայության տակ գործող բուժհաստատություններում շարունակում են դադարեցված մնալ պլանային վիրահատությունները։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ առողջապահության նախարարությունը:
Առաջին բուժօգնության համար անհրաժեշտ դեղերի և բժշկական պարագաների պակաս այս պահին չկա, բայց մատակարարումը շարունակում է մնալ անհնարին:
ԱՀ ԱՆ «Հանրապետական բժշկական կենտրոն»-ում 11 բուժառու գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում, որից 4-ը գտնվում են ծայրահեղ ծանր վիճակում, բժիշկների կողմից կատարվում է հնարավորը հիվանդների վիճակը կայունացնելու համար:
ԱՀ «Արևիկ բուժմիավորումում» 10 երեխա գտնվում է ռեանիմացիոն բաժանմունքում: Երեխաներից մեկը գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում: Արցախի բժիշկները անհրաժեշտ բուժօգնությունը ցուցաբերում են՝ առցանց կապով խորհրդակցելով ՀՀ մասնագետների հետ:

В Арцахе 10 детей находятся в реанимации, один - в крайне тяжелом состоянии
Из-за блокирования Азербайджаном единственной дороги, связывающей Арцах с Арменией, плановые операции в медицинских учреждениях республики вот уже несколько дней отменены. Как сообщает Минздрав республики, в настоящее время нет недостатка в лекарствах и медицинских принадлежностях для оказания первой помощи, но новые поставки остаются невозможными.
В Республиканском медицинском центре 11 пациентов находятся в реанимационном отделении, 4 из которых находятся в крайне тяжелом состоянии, врачи делают все возможное для стабилизации состояния больных. В медобъединении «Аревик» 10 детей находятся в реанимационном отделении, один из них - в крайне тяжелом состоянии.
Министерство здравоохранения Республики Арцах предпринимает все возможные меры для надлежащего преодоления ситуации, сложившейся из-за блокады.