Արցախի ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանի այցը՝ Լոս Անջելեսի Ռոզ և Ալեքս Փիլիպոս կրթահամալիր
Սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն այցելել է Լոս Անջելեսի Ռոզ և Ալեքս Փիլիպոս կրթահամալիր և հանդիպել ուսուցիչների ու սաների հետ։
Արցախի ԱԳՆ-ից  հայտնում են, որ նախարարը բարձր է գնահատել կրթահամալիրի դերակատարությունը հայապահպանության, ազգային կրթության, միջմշակութային երկխոսության զարգացման գործում՝ նշելով, որ կրթահամալիրի ավանդույթներն ու ուսումնական ծրագրերն արժանի են ընդօրինակման։
Դավիթ Բաբայանը նաև պատասխանել է ներկաների հարցերին։
Հանդիպմանը մասնակցել են ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ Լեռնիկ Հովհաննիսյանը և ԱՄՆ-ում ու Կանադայում  ԱՀ Մշտական ներկայացուցիչ Ռոբերտ Ավետիսյանը։

Визит министр ИД Давида Бабаяна в Армянскую школу Роуз и Алекс Пилибос Лос-Анджелеса
27 сентября министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян посетил Армянскую школу Роуз и Алекс Пилибос и встретился с учителями и учениками.
Министр высоко оценил роль школы в деле сохранения армянства, развития национального образования и межкультурного диалога, отметив, что традиции и учебные программы школы достойны подражания.
Министр также ответил на вопросы присутствующих.
На встрече присутствовали замминистра образования, науки, культуры и спорта Арцаха Лерник Ованнисян и Постоянный представитель Республики Арцах в США и Канаде Роберт Аветисян.