Անհնարին է դարձել բժշկական պարագաների, դեղամիջոցների և առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող հիվանդների տեղափոխումը Արցախ․ ԱՀ ՆԳՆ
Ստեփանակերտ-Շուշի միջպետական ճանապարհն արդեն 6 ժամ է շարունակում է փակ մնալ, հայտնում է Արցախի ՆԳՆ Ոստիկանությունը։
Հարյուրավոր քաղաքացիներ, այդ թվում անչափահասներ, մնացել են ճանապարհին: Նրանց մի մասը վերադարձել է Գորիս, Իսկ Ստեփանակերտ-Շուշի գոտում ժամեր շարունակ սպասողական վիճակում գտնվող քաղաքացիները, ճանապարհային ոստիկանության ծառայողների ուղեկցությամբ տեղափոխվել են Ստեփանակերտ:
Անհնարին է դարձել բժշկական պարագաների, դեղամիջոցների և առողջական ծանր խնդիրներ ունեցող հիվանդների տեղափոխումը Արցախ:

Перевозить в Арцах предметы медицинского назначения, лекарства и пациентов с серьезными проблемами со здоровьем стало невозможно: Полиция МВД
Нарушая международные гуманитарные права, Азербайджан пытается создать в Арцахе гуманитарную катастрофу. Об этом сообщили в полиции МВД Республики Арцах.
"Сотни граждан, в том числе несовершеннолетние, остались на дороге. Часть из них вернулась в Горис, а граждане, часами ожидавшие в зоне Степанакерт-Шуши, были доставлены в Степанакерт в сопровождении сотрудников ГАИ.
Перевозить в Арцах предметы медицинского назначения, лекарства и пациентов с серьезными проблемами со здоровьем стало невозможно.