ԱՀ նախագահը, ՆԳ նախարարը, ԱԱԾ տնօրենը Եռաբլուրում հարգանքի տուրք են մատուցել փրկարար Դավիթ Դոլուխանյանի հիշատակին
Այսօր փրկարար ծառայության ավագ լեյտենանտ Դավիթ Դոլուխանյանի հիշատակի օրն է, հայտնում են ԱՀ ՆԳՆ ԱԻՊԾ-ից:
ԱՀ Նախագահ Արայիկ Հարությունյանը, ՆԳ նախարար Կարեն Սարգսյանի, ԱՀ ԱԱԾ տնօրեն Աշոտ Հակոբջանյանի և պաշտոնատար մի խումբ անձանց ուղեկցությամբ այցելել է «Եռաբլուր» զինվորական պանթեոն, հարգանքի տուրք մատուցել ռազմական գործողությունների ընթացքում անմահացած փրկարարի հիշատակին:
Այնուհետև ՆԳ նախարարը, ԱԻ պետական ծառայության տնօրեն Մեխակ Արզումանյանը, ինչպես նաև համակարգի մի խումբ ծառայողներ զորակցություն են հայտնել Դոլուխանյանների ընտանիքի անդամներին, հարազատներին ու մտերիմներին:
Նախարարն իր և ՆԳՆ ամբողջ անձնակազմի անունից ցավակցություն է հայտնել անդառնալի կորստի կապակցությամբ, ընդգծել, որ ինչպես փ/ծ երիտասարդ հրամանատարի, այնպես էլ ՆԳՆ համակարգի զոհված հերոսների ընտանիքները մշտապես լինելու են իր անմիջական ուշադրության կենտրոնում:
Դավիթ Վլադիմիրի Դոլուխանյան
Ծնվել է 1983 թվականի սեպտեմբերի 10-ին՝ Ստեփանակերտում:
2006 թվականին ծառայության է անցել ԱԻ պետական ծառայության արագ արձագանքման հատուկ ստորաբաժանման օպերատիվ խմբում: Եղել է առաջին խմբի առաջին ջոկի հարամանատարը՝ ավագ-լեյտենանտի կոչումով:
2020 թվականին Արցախի դեմ սկսված պատերազմի ընթացքում ԱԻՊԾ համահավաք վաշտի անձնակազմի հետ մեկտեղ մասնակցել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված ռազմական գործողություններին:

Сегодня день памяти старшего лейтенанта спасательной службы Давида Долуханяна.
Президент РА Араик Арутюнян, министр внутренних дел Карен Саркисян в сопровождении других официальных лиц посетили сегодня военный пантеон «Ераблур», чтобы отдать дань памяти погибшему в ходе боевых действий спасателю.
Затем министр внутренних дел, директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Мехак Арзуманян, а также группа сотрудников системы выразили поддержку членам семьи, родным и близким Долуханяна.
Министр от имени всего коллектива МВД выразил соболезнования по поводу невосполнимой утраты, подчеркнув, что семья молодого командира ГСЧС и семьи павших героев МВД всегда будут в центре его непосредственного внимания.
Долуханян Давид Владимирович.
Родился 10 сентября 1983 года в городе Степанакерт.
В 2006 году поступил на службу в оперативную группу спецподразделения быстрого реагирования ГСЧС. Был командиром первого отряда первой группы, звание - старший лейтенант.
Во время войны против Арцаха, начавшейся в 2020 году, он вместе с личным составом ГСЧС принимал участие в боевых действиях за защиту Родины.