Ադրբեջանը կրակ է բացել Մարտունու և Մարտակերտի հայկական դիրքերի ուղղությամբ՝ կիրառելով ԱԹՍ-ներ. կա 4 զոհ
Հունիսի 28-ին՝ ժամը 01:30-ից, Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները հրետանային միջոցներից կրակ են բացել Մարտունու և Մարտակերտի հայկական դիրքերի ուղղությամբ` կիրառելով նաև ԱԹՍ-ներ։ Հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Հայկական կողմն ունի 4 զոհ: Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ:
Ժամը 07:00-ի դրությամբ իրադրությունը շփման գծում հարաբերականորեն կայուն է: այս մասին հայտնում է  Ադրբեջանական հերթական սադրանքի հետևանքով զոհված զինծառայողների վերաբերյալ Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հանդես կգա լրացուցիչ հաղորդագրությամբ:
ԶԼՄ-ներին և սոցիալական ցանցերի օգտատերերին հորդորում ենք չճշտված տեղեկություններ չհրապարակել, հետևել բացառապես պաշտոնական լրահոսին:
Միևնույն ժամանակ ՊԲ հայտնում են, որ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը նախորդ օրերին շարունակաբար տարածելով կեղծ հաղորդագրություններ այն մասին, թե իբր պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները խախտում են հրադադարը, և, մասնավորապես հունիսի 27-ին տարածելով իրականությանը չհամապատասխանող հաղորդագրություն` հայկական կողմի կրակից Ադրբեջանի ԶՈՒ զինծառայողի վիրավորման մասին, տեղեկատվական հիմք ստեղծեց հերթական սադրանքի համար:

Азербайджан открыл огонь по армянским позициям Мартуни и Мартакерта, применив БПЛА։ С армянской стороны 4 погибших
28 июня с 01:30 подразделения ВС Азербайджана из артиллерийских средств, применяя также БПЛА, открыли огонь по армянским позициям в направлении Мартуни и Мартакерта.
С армянской стороны 4 погибших. Министерство обороны Республики Арцах выступит с дополнительной информацией.
По состоянию на 07:00 ситуация на передовой сравнительно стабильная. Министерство обороны Республики Арцах выступит с дополнительной информацией относительно погибших вследствие очередной азербайджанской провокации военнослужащих.
Призываем СМИ и пользователей социальных сетей не публиковать непроверенную информацию, следить исключительно за официальными сообщениями.
Министерство обороны Азербайджана, постоянно распространяя в предыдущие дни ложные сообщения о том, что подразделения Армии обороны якобы нарушают режим прекращения огня, и, в частности, распространив 27 июня не соответствующее действительности сообщение о ранении военнослужащего ВС Азербайджана вследствие открытого с армянской стороны огня, создали информационную основу для очередной провокации.