Ադրբեջանը կեղծ տեղեկություն է տարածել, թե իբր իրենց կողմից վնասազերծվել է ՀՀ-ից Արցախ զենք տեղափոխող մեքենան` սուտ է, մենք ունենք անհերքելի ապացույցներ․ Արցախի պետնախարար
ԱՀ պետական նախարար Գուրգեն Ներսիսյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․
«Այսօր ժամը 10։00-ի սահմաններում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը ներ է թափանցել Արցախի Հանրապետության տարածք և զինված հարձակում գործել ոստիկանության անձնագրային և վիզաների վարչության անձնակազմի հերթափոխի մեքենայի ուղղությամբ, որի հետևանքով ոստիկանության 3 ծառայող զոհվել է, մեկը ծանր վիրավորումով տեղափոխվել է հիվանդանոց ու գտնվում է բժիշկների վերահսկողության տակ։
Ադրբեջանը շտապել է կեղծ տեղեկություն տարածել այն մասին, որ իբր իրենց կողմից վնասազերծվել է Հայաստանի Հանրապետությունից Արցախ զենք տեղափոխող մեքենան։ Սա բացահայտ սուտ է և միջազգային հանրությանը մոլորեցնելու, խաբելու, իրականությունը կեղծելու հերթական փորձ։ Ոստիկանության ծառայողները երթևեկում էին մարդատար մեքենայով՝ Արցախի կողմից դեպի մեր ոստիկանական կետը, մեքենայում զենք, զինամթերք կամ ռազմամթերք չի եղել՝ ընդհանրապես։
Տեղի ունեցած դեպքի հանգամանքների վերաբերյալ Արցախի Հանրապետության իրավասու մարմինները ունեն անհերքելի ապացույցներ, տեսագրություններ ու լուսանկարներ, որոնք ամենակարճ ժամկետում մեր արտաքին գործերի նախարարության միջոցով կներկայացվեն միջազգային լսարանին։
Վերջին օրերին Ադրբեջանի զինված ուժերը ակտիվություն են ցուցաբերել շփման գծի տարբեր ուղղություններով, թիրախավորել են մեր բնակավայրերի անվտանգությունն ապահովելու նպատակով տեղադրված տեսախցիկները, վնասել կամ ոչնչացրել դրանք»։

Сотрудники полиции ехали в легковой машине, оружия и боеприпасов в машине не было: Государственный министр
Полицейские ехали на легковой машине с арцахской стороны в наш отдел полиции, оружия, патронов и боеприпасов в машине не было вообще.
Государственный министр Республики Арцах Гурген Нерсисян распространил заявление, в котором говорится:
«Сегодня около 10:00 азербайджанская диверсионная группа проникла на территорию Республики Арцах и совершила вооруженное нападение на вахтовый автомобиль Паспортно-визового отдела полиции, в результате которого погибли 3 сотрудника полиции, один был доставлен в больницу с тяжелыми травмами и находится под контролем врачей.
Азербайджан поспешил распространить ложную информацию о том, что транспортное средство, перевозившее оружие из Республики Армения в Арцах, якобы ими обезврежено. Это откровенная ложь и очередная попытка ввести в заблуждение, обмануть и фальсифицировать реальность для международного сообщества. Полицейские ехали на легковой машине с арцахской стороны в наш отдел полиции, оружия, патронов и боеприпасов в машине не было вообще».