Ադրբեջանի ԶՈւ-ն շարունակում է դիրքային առաջխաղացման գործողությունները՝ թիրախավորելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ․ ՊԲ
Մարտերը շփման գծի երկայնքով տարբեր ինտենսիվությամբ շարունակվում են: Այս ամսին հայտնում է ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները, տարբեր զինատեսակներից կրակի ուղեկցմամբ, շարունակում են դիրքային առաջխաղացման գործողությունները՝ թիրախավորելով նաև քաղաքացիական ենթակառուցվածքներ:
Պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները պաշտպանողական բնույթի գործողություններով համառ դիմադրություն են ցույց տալիս Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումներին` պատճառելով կորուստներ»,- ասված է հաղորդագրության մեջ:

Минобороны Нагорного Карабаха: Бои вдоль линии соприкосновения с Азербайджаном продолжаются с разной интенсивностью
Бои вдоль линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана продолжаются с разной интенсивностью.
Как сообщили Новости Армении-NEWS.am в армии обороны Арцаха, подразделения ВС Азербайджана, при огневой поддержке из различных видов оружия, продолжают операции позиционного продвижения, нанося удары и по гражданской инфраструктуре.
Подразделения Армии обороны оборонительными действиями оказывают упорное сопротивление подразделениям ВС Азербайджана, нанося потери.