Ադրբեջանի ԶՈՒ-ն կրակել է Մաճկալաշենում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ․ Արցախի ՊԲ
Նոյեմբերի 21-ին Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումները մի քանի ուղղություններով խախտել են հրադադարի ռեժիմը՝ հրաձգային զինատեսակներից կրակ բացելով ՊԲ դիրքերի, ինչպես նաև Մաճկալաշեն գյուղի մերձակայքում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարող տրակտորի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊԲ-ն։
Հայկական կողմը կորուստներ չունի։ Հրադադարի խախտման դեպքերի մասին հաղորդվել է ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությանը
Միևնույն ժամանակ, Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածել է հերթական ապատեղեկատվությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները նոյեմբերի 21-ի ժամը 16։50-ից նոյեմբերի 22-ի ժամը 01։05-ն ընկած ժամանակահատվածում կրակ են բացել Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի օկուպացված տարածքներում տեղակայված ադրբեջանական դիրքերի ուղղությամբ։

Вчера подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня по нескольким направлениям
21 ноября подразделения ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня на нескольких направлениях, открыв огонь из стрелкового оружия по позициям Армии обороны, а также по трактору, выполнявшему сельскохозяйственные работы в районе села Мачкалашен.  Об этом сообщает АО Арцаха.
О нарушениях режима прекращения огня сообщено командованию РМК.
В то же время Минобороны Азербайджана распространило очередную дезинформацию о том, что в период с 16:50 21 ноября до 01:05 22 ноября подразделения Армии обороны вели огонь в направлении азербайджанских позиций, расположенных на оккупированных территориях Мартунского района Республики Арцах.