Ադրբեջանի ՊՆ֊ն կեղծ հաղորդագրություններով շարունակում է իրականացնել հերթական սադրանքի նախապատրաստություն․ ՊԲ
Ադրբեջանի ՊՆ տարածած հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ ստորաբաժանումները սեպտեմբերի 8֊ին , ժամը 00:25֊ի սահմաններում ամրաշինական աշխատանքներ է կատարել Ասկերանի շրջանում, որոնք իբր թե կասեցվել են ադրբեջանական ստորաբաժանումների գործոսությունների արդյունքում, հերթական ապատեղեկատվությունն է։ Այս մասին հայտնում են ԱՀ ՊԲ-ից։
Ադրբեջանի ՊՆ֊ն կեղծ հաղորդագրությունների տարածմամբ շարունակում է իրականացնել հերթական սադրանքի տեղեկատվական նախապատրաստություն։

Минобороны Азербайджана продолжает осуществлять информационную подготовку к очередной провокации путем распространения лживых сообщений։ Минобороны Арцаха
Распространенное Минобороны Азербайджана сообщение о том, что 8 сентября около 00:25 подразделения Армии обороны проводили в Аскеранском районе фортификационные работы, которые якобы были остановлены в результате действий азербайджанских подразделений - очередная дезинформация. ообщает Минобороны НК.
Минобороны Азербайджана продолжает осуществлять информационную подготовку к очередной провокации путем распространения лживых сообщений.