Ադրբեջանցիները կրկին փակել են Լաչինի միջանցքը
«Բնապահպան» ներկայացող մի խումբ ադրբեջանցիներ այսօր կրկին փակել են Լաչինի միրանցքը՝ Շուշիից դեպի Ստեփանակերտ հատվածը։
Նրանք հանդիպում են պահանջում Ռուսաստանի Դաշնության խաղաղապահ զորախմբի ղեկավար գեներալ-մայոր Վոլկովի հետ։
Նշենք, որ օրերս «բնապահպան» ադրբեջանցիները դարձյալ փակել էին միջանցքը Քարին տակ գյուղի հատվածում՝ բողոքելով Կաշենի հանքավայրի շահագործման դեմ։
Հիշեցնենք, որ երկու օր առաջ ադրբեջանցի «էկոլոգները» ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ փորձել էին գնալ Կաշենի հանքավայր, սակայն նրանց ճանապարհը փակել էին տեղի բնակիչները և հանքափորները։
Հետագայում Արցախի տեղեկատվական շտաբը հայտարարություն տարածեց առ այն, որ այցը համաձայնեցված էր ռուս խաղաղապահների հետ, բայց ոչ Արցախի իշխանությունների հետ։ Իսկ արդեն երեկ պաշտոնական Բաքուն նոտա հղեց ՌԴ-ին այն առնչությամբ, որ ռուս խաղաղապահները չեն թույլատրել ադրբեջանցի «էկոլոգներին» մոնիթորինգ իրականացնել Արցախի տարածքում։

Азербайджанцы вновь перекрыли Лачинский коридор
Группа азербайджанцев, представляющихся "экологами", сегодня вновь перекрыла Лачинский коридор на участке Шуши-Степанакерт.
Азербайджанские псевдоэкологи требуют встречи с главой миротворческого контингента Российской Федерации генерал-майором Андреем Волковым.
Напомним, что два дня назад азербайджанские «экологи» в сопровождении российских миротворцев пытались отправиться на Кашенское месторождение, однако дорогу им перекрыли местные жители и шахтеры.
Власти Арцаха заявили, что занимаются урегулированием ситуации и оповестили об очередной азербайджанской провокации российских миротворцев, дислоцированных в Арцахе.
Отметим, что азербайджанцы - «экологи» вновь перекрыли коридор в районе села Карин так, протестуя против эксплуатации Кашенского месторождения.
Впоследствии Информационный штаб Арцаха распространил заявление о том, что визит был согласован с российскими миротворцами, но не с властями Арцаха. А уже вчера официальный Баку направил России ноту о том, что российские миротворцы не разрешили азербайджанским «экологам» проводить мониторинг на территории Арцаха.