Ադրբեջանական զորքերը մնում են Քարագլխի վրա ամրացված նույն հենակետերում․ Տեղեկատվական շտաբ
Մարտի 29-30-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը փոփոխություն չի կրել՝ մնալով լարված:
ԻՆչպես հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից, ադրբեջանական զորքերը մնում են Քարագլխի վրա ամրացված նույն հենակետերում, և դիրքային որևէ փոփոխություն տեղի չի ունեցել:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունները ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ և դիվանագիտական տարբեր միջոցներով շարունակում են հետևողական աշխատանքները՝ ուղղված ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն և ռազմաքաղաքական իրավիճակի կայունացմանը:
Արցախի զինված ուժերը զուգահեռաբար իրականացնում են իրենց գործառույթները՝ շարունակաբար բարելավելով Հանրապետության պաշտպանական ամրություններն ու մեխանիզմները: Իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ լրացուցիչ հրապարակումներով հանրությանը տեղյակ կպահվի:

Азербайджанские ВС продолжают оставаться на высоте Караглух – позиционных изменений не бало: Информационный штаб Арцаха
В ночь с 29 на 30 марта и до 10:00 утра на всей передовой линии Арцаха существенных нарушений режима прекращения огня не зафиксировано, оперативно-тактическая обстановка не потерпела изменений и продолжает оставаться напряженной. Об этом сообщает информационный штаб Арцаха.
Согласно сообщению, азербайджанские ВС продолжают оставаться на высоте Караглух, позиционных изменений не было.
«Власти Республики Арцах совместно с командованием российского миротворческого контингента, и используя дипломатические каналы, продолжают последовательную работу по возвращению азербайджанских войск на исходные позиции и стабилизации военно-политической ситуации. Параллельно ВС Арцаха выполняют свои функции, последовательно совершенствуя оборонительные укрепления и механизмы.
О дальнейшем развитии ситуации общественности будут предоставлены дополнительные сведения»,- говорится в сообщении.