Ադրբեջանական մարտական դիրքերից կրակել են էտման և մաքրման աշխատանքներ կատարող քաղաքացիական անձանց ուղղությամբ
Մարտի 26-ին ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունքում հաղորդում է ստացվել, որ ժամը 10:10-ի սահմաններում Սոս գյուղի բնակիչներ՝ Ռազմիկ Հարությունյանը և Երվանդ Բալայանը գյուղի վարչական տարածքի «Խզազեն տակ» կոչվող տեղամասի խաղողի այգում էտման և մաքրման աշխատանքներ կատարելիս, հակառակորդի դիրքերից հրաձգային զենքերով անկանոն կրակոցներ են արձակվել նրանց ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ ներքին գործերի նախարարության ոստիկանությունից։
Նույն օրը` ժամը 11:05-ի սահմաններում, Թաղավարդ գյուղի բնակիչներ՝ Վովա Խաչատրյանը և Ռուբեն Ալավերդյանը նույն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող «Շեխերի երես» կոչվող տեղամասի ցորենի դաշտում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելիս, հայտնվել են ադրբեջանցի զինծառայողների կրակոցների թիրախում։
Հարակից ադրբեջանական մարտական դիրքերից հրաձգային տարբեր զինատեսակներով անկանոն կրակոցներ են արձակվել Արցախի քաղաքացիների ուղղությամբ։

Азербайджанцы открыли огонь по мирным жителям, выполнявшим сельскохозяйственные работы в селах Сос и Тахавард
С азербайджанских боевых позиций был открыт огонь в направлении гражданских лиц. Об этом сообщили в полиции МВД Арцаха.
Сегодня, 26 марта, в отделение Кармир Шука Мартунийского районного отдела полиции поступило сообщение о том, что в районе 10:10 при выполнении сельскохозяйственных работ жителями села Сос Размиком Арутюняном и Ервандом Баласаняном на административной территории села с боевых позиций противника был открыт беспорядочный огонь из стрелкового оружия в их направлении.
В тот же день, в районе 11:05, жители села Тахавард Вова Хачатрян и Рубен Алавердян во время выполнения сельскохозяйственных работ на пшеничном поле оказались под огнем азербайджанских военных.
С прилегающих азербайджанских боевых позиций был открыт хаотичный огонь из стрелкового оружия разного калибра в направлении граждан Арцаха.
К счастью, никто не пострадал. Однако сельскохозяйственные работы в очередной раз  был приостановлены.