Ադրբեջանական կողմի ուղիղ միջամտության հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում կրկին դադարեցվել է գազամատակարարումը
Ադրբեջանական կողմի ուղիղ միջամտության հետևանքով Արցախի Հանրապետությունում կրկին դադարեցվել է գազամատակարարումը: Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
«Մենք ունենք բավարար հիմքեր պնդելու, որ մարտի 8-ին պայթեցված գազատարի վերանորոգման աշխատանքների ընթացքում ադրբեջանական կողմը տեղադրել է փական, որի միջոցով էլ ժամեր առաջ դադարեցրել է գազամատակարարումը։ Ադրբեջանը ստեղծված եղանակային անբարենպաստ պայմանները ծառայեցնում է մեր ազգաբնակչության համար հումանիտար լրացուցիչ խնդիրներ առաջացնելու նենգ գործին և դիմում հանցավոր քայլի։
Իրավիճակի մասին անմիջապես տեղեկացվել է Արցախում տեղակայված ռուսական խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարությունը, որի հետ միասին Արցախի իշխանությունները գործադրում են համապատասխան ջանքեր գազամատակարարման վերականգնման նպատակով:
Միևնույն ժամանակ հորդորում ենք քաղաքացիներին հնարավորինս խնայողաբար օգտագործել էլեկտրաէներգիան՝ խուսափելու համար էլեկտրամատակարարման համակարգի հնարավոր խափանումներից», - ասված է հայտարարության մեջ:

Вследствие прямого вмешательства азербайджанской стороны в Республику Арцах вновь прекращена подача газа
Вследствие прямого вмешательства азербайджанской стороны в Республику Арцах вновь прекращена подача газа. Об этом сообщает Информационный штаб Арцаха.
"У нас есть достаточные основания утверждать, что в ходе работ по ремонту взорванного 8 марта газопровода азербайджанская сторона установила вентиль, посредством которого несколько часов назад прекратила газоснабжение. Азербайджан использует неблагоприятные погодные условия для создания дополнительных гуманитарных проблем для нашего населения.
О ситуации сразу же было сообщено командованию дислоцированного в Арцахе российского миротворческого контингента, вместе с которым власти Арцаха прилагают соответствующие усилия для восстановления газоснабжения.
В то же время призываем граждан максимально экономно использовать электроэнергию, чтобы избежать возможных сбоев системы электроснабжения», - говорится в заявлении.