Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում. ԱՀ ԱԱԾ
Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում: Այս մասին հայտնում են ԱՀ ԱԱԾ-ից:
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու վերաբերյալ կեղծ փաստաթղթեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և պահպանել հանգստություն: ԱՀ ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26:

Спецслужбы Азербайджана распространяют фальшивые документы об эвакуации жителей Степанакерта: СНБ Арцаха
Спецслужбы Азербайджана распространяют фальшивые документы об эвакуации жителей Степанакерта. Об этом сообщает СНБ Арцаха․
«Служба национальной безопасности Республики Арцах, реализуя функции и полномочия в сфере информационной безопасности, возложенные на нее законодательством, сообщает, что спецслужбы Азербайджана, с целью распространения паники среди населения, используют страницы социальной сети Facebook граждан Республики Арцах для распространения фальшивых документов об эвакуации жителей города Степанакерта.
Призываем не доверять дезинформации и сохранять спокойствие. СНБ Республики Арцах полностью контролирует ситуацию на территории республики.
В случае получения информации сомнительного содержания обращайтесь на официальный сайт СНБ Арцаха или звоните на номер горячей линии: 047-94-41-26 и 41-26 », - говорится в сообщении СНБ.