Ադրբեջանական հատուկ ծառայությունները Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում. ԱՀ ԱԱԾ
Արցախի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայությունը, հետամուտ լինելով տեղեկատվական անվտանգության ոլորտում օրենսդրությամբ իրեն վերապահված գործառույթների և լիազորությունների իրականացմանը, իրազեկում է, որ ադրբեջանական հատուկ ծառայություններն օգտագործելով Արցախի Հանրապետության քաղաքացիների «Ֆեյսբուք»-յան էջեր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներին տարհանելու համար ավտոբուսներ հատկացնելու վերաբերյալ կեղծ լուրեր են տարածում՝ նպատակ ունենալով խուճապ տարածել բնակչության շրջանում։
"Կոչ ենք անում չտրվել կեղծ լուրերի և պահպանել հանգստություն: ԱՀ ԱԱԾ-ն լիովին վերահսկում է իրավիճակը հանրապետության տարածքում:
Կասկածելի բովանդակությամբ տեղեկություններ ստանալու դեպքում դիմեք ԱՀ ԱԱԾ պաշտոնական կայքէջին կամ զանգահարեք թեժ գծի հեռախոսահամարներին՝ 047-94-41-26 և 41-26",- ասված է ԱՀ ԱԱԾ հայտարարության մեջ:

СНБ Арцаха: Азербайджанцы распространяют ложную информацию о выделении автобусов для эвакуации степанакертцев
Спецслужбы Азербайджана распространяют ложную информацию о выделении автобусов для эвакуации жителей Степанакерта.
Как сообщили в пресс-службе СНБ Арцаха, азербайджанские спецслужбы, используя страницы граждан Арцаха в Facebook, распространяют ложную информацию о выделении автобусов для эвакуации жителей Степанакерта, чтобы посеять панику среди населения.
СНБ Арцаха призывает не поддаваться фейковым новостям и сохранять спокойствие. Служба нацбезопасности полностью контролирует ситуацию на территории республики.
При получении информации сомнительного содержания обращайтесь к официальному сайту СНБ Арцаха или звоните по телефонам горячей линии - 047-94-41-26 и 41-26.