Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումները կրակ են բացել գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնող քաղաքացիների ուղղությամբ
Նոյեմբերի 22-ին ժամը 14:30-ին Ասկերանի շրջան Սարուշեն համայնքի ղեկավարը ոստիկանության Մարտունու շրջանային բաժնի Կարմիր Շուկայի բաժանմունք է դիմել այն մասին, որ Մաճկալաշեն գյուղի վարչական տարածքում գտնվող Ամարասի հովտում՝ Սարուշեն համայնքին պատկանող գյուղատնտեսական հողատարածքներում գյուղատնտեսական աշխատանքներ իրականացնելիս, ադրբեջանական բանակի մարտական հենակետերից հրաձգային տարբեր տեսակի զինատեսակներից անկանոն կրակոցներ է արձակվել, ինչի հետևանքով դադարեցվել է գյուղատնտեսական աշխատանքը: Այս մասին հայտնում է ԱՀ ՆԳՆ-ն։
Հիշեցնենք, որ երեկ՝ նոյեմբերի 21-ին ժամը 11:00-ի սահմաններում ևս նույն վայրում աշխատող խաղաղ բնակիչների ուղղությամբ հակառակորդը կրակ է բացել՝ խախտելով հրադադարի պահպանման ռեժիմը:

Подразделения ВС Азербайджана открыли огонь по гражданам, осуществляющим сельскохозяйственные работы: МВД Республики Арцах
22 ноября в долине Амараса, находящейся на административной территории села Мачкалашен, при проведении сельскохозяйственных работ на землях, принадлежащих общине Сарушен, по гражданам был открыт беспорядочный огонь из различных видов стрелкового оружия с боевых позиций азербайджанской армии, в результате чего сельскохозяйственные работы были прекращены.
Среди гражданских лиц пострадавших нет. Факты собраны и переданы РМК.
Напомним, что вчера, 21 ноября, около 11:00 нарушив режим прекращения огня противник открыл огонь по мирным жителям, работающим в том же месте.