2023թ. հունիսի 30-ի դրությամբ միանվագ դրամաշնորհի և միանվագ դրամական աջակցության միջոցառումների 1626 շահառուներին փոխանցվել է ավելի քան 527 մլն դրամ. ԱՀ ՊԵԿ
Արցախի պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ շարունակվում է Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության շրջափակման հետևանքով տնտեսության տուժած ոլորտներում գործունեություն իրականացնող տնտեսավարող սուբյեկտներին սոցիալ-տնտեսական հետևանքների մեղմացման յոթերորդ միջոցառմամբ սահմանված միանվագ դրամաշնորհ և միանվագ դրամական աջակցություն տրամադրելու գործընթացը:
2023 թվականի հունիսի 30-ի դրությամբ միանվագ դրամաշնորհի և միանվագ դրամական աջակցության միջոցառումների շահառու 1626 տնտեսավարող սուբյեկտներին փոխանցվել է 527,4 մլն դրամ: Նշված գումարից 405,1 մլն դրամը տրամադրվել է միանվագ դրամաշնորհի միջոցառման շրջանակում գործատուների կողմից 3476 վարձու աշխատողներին վճարված եկամուտների, պահված հարկերի ու սոցիալական վճարների գումարների փոխհատուցման նպատակով:
Ս.թ. հունիսի 30-ի դրությամբ շահառուներին կատարված փոխանցումների վերաբերյալ տեղեկատվությանը կարող եք ծանոթանալ կից հղմամբ, հայտնում է Արցախի ՊԵԿ-ը:

Комитет Государственных Доходов РА сообщает, что в связи с блокадой Республики Арцах со стороны Азербайджана продолжается процесс предоставления единовременной субсидии и единовременной денежной поддержки, определенных седьмой мерой по смягчению социально-экономических последствий, хозяйствующим субъектам, работающим в пострадавших отраслях экономики.
На 30 июня 2023 года, 1626 субъектам хозяйствования-получателям единовременных грантов и разовых мер денежной поддержки перечислено около 527,4 млн драмов.405,1 млн драмов от отчетной суммы предоставлены в рамках единовременной безвозмездной меры в целях компенсации работодателям выплаченных доходов, удержанных налогов и социальных выплат 3476 работникам.